Reklama i kserokopiarka

Reklama i kserokopiarka

Historia druku jest bardzo długa i bogata. Można powiedzieć bez przesady, że to jest jeden z najważniejszych wynalazków, jakie człowiek kiedykolwiek wymyślił.

Według niektórych badaczy wynalezienie ruchomych czcionek można wręcz uznać za datę graniczną pomiędzy średniowieczem a renesansem. Co prawda biurowa kserokopiarka wtedy jeszcze nie istniała, ale postęp technologiczny, jaki się dokonał w szesnastym wieku był naprawdę duży.

Skończono z przepisywaniem ręcznym książek, ponieważ wystarczyło już układać ruchome czcionki i wszystko można było robić automatycznie i w wielu egzemplarzach naraz. Doprowadziło to do masowego upowszechnienia wiedzy, która przestawała już być dostępna dla wybranych. Również został ułatwiony przepływ informacji i idei.

Oto najlepsza kserokopiarka we Wrocławiu

644657

Obecnie cały druk opiera się na kserokopiarkach

To zaś oznacza, że mamy do czynienia z kolejnym etapem tej rewolucji, ponieważ dzięki niemu druk stał się jeszcze bardziej powszechny. Teraz de facto każdy w domu może mieć taką rzecz, jak kserokopiarka. Wystarczy, jeśli podłączy sobie ją do komputera i może drukować praktycznie wszystko co chce, za małe stawki i bez graniczeń ilościowych. Drukarnie cyfrowe jako takie zajmują się zaś wszystkimi innymi poważniejszymi wydrukami.

Widać więc jak na dłoni postęp technologiczny, jaki dokonuje się na naszych oczach. Drukowanie kserokopiarką jest bardzo szybkie i tanie przecież. Dlatego jeśli go potrzebujemy, wystarczy znaleźć drukarnię w swojej okolicy, która wszystko co trzeba zrealizuje.