Narzędzie do budowania strony www

WordPress to doskonałe narzędzie zarówno do tworzenia strony www, jak i jej zarządzaniem. Nic dziwnego, że to najpopularniejszy system na świecie. Początkowo skierowany był typowo dla blogerów, gdyż był bardzo ograniczony. Z czasem jednak rozwinął się i już teraz można za jego pomocą tworzyć profesjonalne oraz zaawansowane strony internetowe. Ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Prostota obsługi sprawia, że z zarządzaniem stroną poradzi sobie nawet dziecko. Również profesjonaliści mają łatwiej, zwłaszcza przy pisaniu wtyczek, czy poszerzając funkcjonalności strony.

WordPress jest idealny dla ludzi zaczynającymi przygodę z tworzeniem stron internetowych. Chcesz zacząć pisać bloga? Nic prostszego. Potrzebujesz rozwinąć swoją stronę internetową? Z tym też nie będzie problemu. Dlatego to takie popularne rozwiązanie. Żadnych problemów. Oprócz samej struktury strony dostępnych jest mnóstwo motywów. Zarówno tych darmowych, jak i płatnych. Spotkać można także rozszerzenia, jak galerie, formularze kontaktowe, czy wtyczki społecznościowe. Dzięki nim można dostosować profil strony do własnych potrzeb i oczekiwań bez konieczności wiedzy z programowana. Co ciekawe system jest oparty na licencji GNU GPL, a więc bez przeszkód można go kopiować, edytować, czy udostępniać. Instalacja samego narzędzia jest intuicyjna i każdy powinien sobie z nią poradzić. Jedyne na co wypadałoby zwrócić uwagę to hosting – musi posiadać w swojej ofercie bazę danych. Dodawanie nowych szablonów, czy dodatków to kwestia kilku kliknięć.

wp logo

W przypadku bardziej rozbudowanych projektów przydadzą się płatne dodatki, które są stale rozwijane przez producentów tego typu oprogramowania. To ważne, choćby ze względów bezpieczeństwa. Niestety WordPress ze względu na swoją popularność często pada próbom złośliwego oprogramowania. Dlatego właśnie bezpieczeństwo jest ważne. A wiadomo, za bezpieczeństwo trzeba płacić. Ważne, aby stale aktualizować rdzeń systemu. Co jakiś czas wychodzą poprawki, które mają na celu usprawnienie działania oraz wspomnianą wcześniej poprawę bezpieczeństwa. WordPress świetnie sprawdza się zarówno, jako standardowy system zarządzania treścią strony www, jak i bloga.