Księgowość na własną rękę – czy to możliwe?

Finanse w firmie to bez wątpienia jedna z najważniejszych kwestii, którą należy kontrolować we własnym przedsiębiorstwie. Jeżeli macie jednak pewne doświadczenia związane z takimi działaniami, to wiecie, że stałe trzymanie ręki na pulsie jest bardzo trudne i przede wszystkim czasochłonne. Kto przecież ma czas na codzienne wizyty w biurze księgowości, w celu sprawdzenia, jak prosperuje nasza firma i przede wszystkim – jakie są prognozy na przyszłość. Dziś jednak jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji, w której księgowymi stajemy się… my sami?

Ale… jak to?

Spora część z was mogłaby się zastanawiać nad zasadnością takiego działania – jak to: mam zostać własnym księgowym? Przecież prawdopodobnie nie znacie się na zagadnieniach z zakresu rachunkowości, a praca takiego specjalisty raczej kojarzy się nam ze żmudnym analizowaniem segregatorów pełnych faktur od klientów… Na całe szczęście, w obecnych czasach pojawiło się znacznie więcej ciekawych rozwiązań, mogących ułatwić nam samodzielne zajmowanie się poszczególnymi aspektami księgowości w naszej firmie – nie zależnie od tego, czy jest ona duża, czy prowadzona w formie jednoosobowej działalności gospodarczej.

Najciekawsze rozwiązanie

Świetnym przykładem na popularność takich rozwiązań jest to, jak chętnie korzysta się z programów pokroju Taxomatic (https://www.taxomatic.pl). Takie narzędzia są najczęściej niezwykle proste w użytkowaniu, co pozwala na proste i szybkie poruszanie się pomiędzy interesującymi nas opcjami. Co najlepsze, oszczędzamy w ten sposób nie tylko czas, gdyż nie polegamy na pracy osobnej jednostki (w tym przypadku biura księgowego), ale przede wszystkim – pieniądze. Weźmy za przykład omawiany wcześniej Taxomatic. Za absolutnie najdroższy z pakietów tego programów, pozwalający na korzystanie z maksymalnej liczby funkcji, zapłacicie zaledwie… 99 złotych! To naprawdę błahostka, zwłaszcza jeżeli mówimy o sumach, jakie otrzyma od nas biuro księgowości za możliwość świadczenia usług dla naszej firmy! Po co więc przepłacać?

Czas na działania

Samodzielna księgowość to coraz bardziej rozwijający się koncept, który już teraz zebrał ogromną ilość fanów. Jeżeli jeszcze nie bierzecie jej pod uwagę jako rozwiązanie warte zaimplementowania w waszej firmie, to mamy nadzieję, że zmieni się to w najbliższej przyszłości! Czas nadrobić zaległości!