Kindle Paper White

Kilka dni temu dotarła do nas całkiem dobra wiadomość. Amazon udostępnił możliwość zamawiania najnowszego ‘Kindla’ do Polski. Kindle Paper White, bo o nim mowa, do tej pory dostępny był jedynie na zagranicznych platformach, przez co były problemy z jego sprowadzeniem do Polski. Te problemy to już jednak przeszłość – sprawdźmy więc, co oferuje nam to urządzenie.

Zacznijmy od tego, że najnowsza wersja tego czytnika posiada dwa warianty. Droższa opcja posiada darmowe 3G – jednak jak to przy darmowych rzeczach bywa, są pewne ograniczenia. Łączenie z siecią za pomocą 3G dotyczy tylko strony Amazonu oraz Wikipedii. Chcąc przeglądać inne strony, musimy skorzystać z WiFi.

Ponadto, urządzenie to wreszcie posiada podświetlenie. Mamy więc możliwość czytania wieczorami czy w ciemnych pomieszczeniach, co nie było tak oczywiste do tej pory. Kindle Paper White jest stosunkowo lekki, gdyż waży tylko ok. 200g.

Jak to wygląda pod względem ceny? Wersja bez 3G kosztuje 139 dolarów, co wraz z wysyłką zamienia się w nieco ponad 600zł. Droższa wersja z bardzo ograniczonym 3G to wydatek rzędu 199 dolarów za samo urządzenie. Po doliczeniu kosztów przesyłki i przeliczeniu na złotówki, wydamy blisko 900zł. Czy jest to opłacalne? Nie chcę wypowiadać się w tej kwestii, bo ceny pewnie niedługo ulegną zmianie i stanie się to dużo bardziej przyjazne dla naszych portfeli.