Drukowanie na przestrzeni lat

Wynalezienie druku było jednym z kluczowych momentów, który pomógł w szybkim rozprzestrzenianiu się informacji. Nie ma oczywiście dzisiaj tego porównywać do Internetu, jednak wtedy znacznie ułatwiło powielanie pewnych treści. Szło znacznie szybciej niż przepisywanie ręczne. Dzisiaj praktycznie każdy posiada drukarkę, która może z powodzeniem powielić każdą informację, jednak w czasach Internetu nie jest to już tak konieczne.

Początkowo produkowano drukarki igłowe, które charakteryzowały się dość głośną pracą oraz marną jakością drukowanych materiałów. Następnie do domów, weszły drukarki atramentowe, które do dzisiaj zajmują czołową pozycję jeżeli chodzi o najlepszą sprzedaż. W pewnym momencie wydawało się, że wyprą je drukarki laserowe, jednak nigdy tak naprawdę do tego nie doszło. Pierwszym z powodów było to, że drukarki laserowe były droższe od swoich starszych odpowiedników. Zwłaszcza te drukujące w kolorze.

Dzisiaj drukarki laserowe mają swoją część rynku, którą zajmują jednak z przeciętnych domach nadal królują atramentowe. Wygląda na to, że przez jakiś czas to się nie zmieni. Ludzie za bardzo przyzwyczaili się do obecnego stanu rzeczy. Trudno będzie te przyzwyczajenia producentom zmienić.