Dobra identyfikacja wizualna w 3 krokach

identyfikacja strony internetowej

Kampanie reklamowe dla firmy są znacznie łatwiejsze w stworzeniu, gdy dane przedsiębiorstwo posiada już swoją identyfikację wizualną. Oddziaływanie na świadomość odbiorców to bardzo ważny aspekt tworzenia każdej marki. W dzisiejszym artykule zastanowimy się, w jaki sposób zadbać o to, by nasza identyfikacja wizualna była dobra.

Na identyfikacje wizualną firmy wpływa wiele rzeczy. Musimy wiedzieć, że powinniśmy stworzyć ją jeszcze przed otwarciem biznesu i oficjalnym wejściem naszej marki na rynek. Dopiero wówczas cały proces budowania świadomości marki wśród odbiorców będzie przebiegał pomyślnie i w odpowiednim dla siebie tempie.

A co konkretnie należy zrobić, by zbudować solidną identyfikację wizualną firmy?

KROK 1: wymyśl dobrą nazwę i hasło reklamowe

Każda firma – żeby została zapamiętana przez odbiorców i potencjalnych klientów – musi posiadać chwytliwą nazwę. Taką, którą zdoła zapamiętać wiele osób i ją powtórzyć innym. Współcześnie nazwy polskich marek osadzone są głęboko w języku polskim. Stawia się na błyskotliwe słowa – takie, które wprowadzają z odbiorcą elementy gry językowej. Należy pamiętać jednak, by były to słowa dla wszystkich znane i żeby kontekst ich użycia nie był zbytnio zagmatwany. Przez nieprawidłowy wybór słów możemy bowiem sprawić, że nikt nas nie zrozumie.

To samo dotyczy haseł reklamowych. W dzisiejszych czasach stworzyć hasło reklamowe, które przebije się ponad innymi, to ogromna sztuka. Warto powierzyć ją profesjonalistom.

KROK 2: wybierz kolorystykę, z która będziesz kojarzyć się na rynku

Kolory to podstawa każdej identyfikacji wizualnej. Aby była ona skuteczna, powinniśmy postawić na jeden główny wariant kolorystyczny i się go trzymać, wpuszczając do niego jednak trochę „przebłysków” pochodnych mu odcieni.

Dzięki temu zbudujemy silny fundament kolorystyczny w pamięci odbiorców, którzy będą dany kolor kojarzyli właśnie z naszą marką.

KROK 3: wejdź pewnie na rynek z dobrą reklamą

Kiedy posiadamy już logo, nazwę, hasło przewodnie oraz szatę kolorystyczną i graficzną dla naszej marki, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy weszli z impetem na rynek, który nas interesuje. Pamiętajmy jednak, by od samego początku nie oszczędzać na reklamie. Jeśli nasza firma ma potencjał medialny – wykorzystajmy to. Dobra kampania reklamowa na początku istnienia marki to najlepszy krok, jaki można przedsięwziąć, by pokazać się Klientom.

Możesz także zlecić identyfikacje wizualną takim firmom jak ROXX MEDIA z Krakowa!