Dell Vostro 3560 – niedrogi notebook dla początkującego grafika

Początkujący grafik-freelancer nie ma lekko. Bardzo często znikoma ilość zleceń sprawia, że zdarzają się okresy kryzysowe. Ponadto, rozpoczęcie takiej działalności niesie za sobą pewne koszty – może nie są one wielkie, ale dla młodych ludzi każdy grosz bywa istotny. Dlatego postanowiłem przedstawić ciekawy, acz dość tani notebook idealny dla początkującego grafika – Dell Vostro 3560.

‘Tani’ to oczywiście kwestia względna. Nie mniej jednak, grafik potrzebuje sprzętu lepszego niż przeciętny użytkownik z racji wykorzystywania mocożernych programów graficznych. Dlatego wybrałem Dell Vostro 3560, którego specyfikacja techniczna jest dość dobra i rozsądna przy cenie ok. 4000zł. To naprawdę nieduża kwota, zważywszy na fakt, iż przydałby się z sprzęt za 10 tysięcy lub więcej.

Specyfikacja techniczna Dell Vostro 3560:

• ekran 15,6″ o rozdzielczości 1920×1080 – matowy
• procesor Core i7 3612QM 2,1GHz
• układ graficzny AMD Radeon HD 7670M
• 6GB RAM
• 500GB ROM + 32GB SSD

Notebook posiada gniazdo HDMI, które pozwala na podłączenie zewnętrznego monitora czy telewizora, co w pracy grafika bywa konieczne. Dzięki temu mamy pogląd na to, jak dane obrazy prezentują się w innych rozdzielczościach i na innych typach ekranu.