Akcesoria – czego potrzebuje grafik?

Dobór notebooka dla grafika to rzecz ważna. Jednak nie samym komputerem taki artysta żyje. Tym bardziej, że do tworzenia grafiki nie nada się typowy touchpad, w jakie wyposaża się laptopy. Poza dobrymi parametrami oraz właściwym oprogramowaniem, niezwykle ważne są akcesoria towarzyszące pracy grafika. Czego więc będziemy potrzebować, aby bezproblemowo pracować?

Podstawą jest oczywiście myszka. Odpuśćmy sobie raczej produkty, których cena nie przekracza 20-30zł. Nie chodzi nawet o precyzję pracy takich urządzeń, lecz o ich wytrzymałość. Intensywnie pracujący grafik bardzo mocno eksploatuje mysz komputerową, toteż urządzenie niskiej jakości będziemy musieli wymieniać co 2 tygodnie, a to potrafi bardzo rozdrażnić.

Skoro już wybraliśmy myszkę, to nie żałujmy gotówki na podkładkę. Dlaczego? Otóż powierzchnia biurka bywa zwykle fakturowana, nawet jeżeli nie widać tego gołym okiem. Laserowe myszki są bardzo czułe, więc ich praca może być nieco zaburzana przez tego typu przeszkody. Akurat podkładka dobrej jakości nie jest droga, więc warto zainwestować w ten, z pozoru nieistotny, przyrząd.

Wielu grafików, za podstawę swojej pracy uważa fotografikę. Zdjęcia najprościej wrzucać prosto z karty microSD do pamięci komputera. Przyda się do tego specjalny czytnik, który pozwoli na umieszczenie nawet kilku takich kart – wystarczy podłączyć pod USB i możemy cieszyć się bardzo przydatnym akcesorium.